Ahşap Akustik Panel

AKUSTİK AHŞAP PANEL

 

Ahşap akustik panel,  delikli, derzli, difüzör modelleribulunan, kapalı ortamlardaki gürültüyü absorbe eden ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım eden, kaliteli ses duyumu sağlayan panellerdir.

Duvar veya tavan kullanımına göre modelleri vardır. MDF ve Mdf-Lam ahşap paneli kullanılarak özel bir ahşaptan üretilmektedir. Tamamıyla doğal bir yapıya sahiptir.

Ahşap akustik panel göz alıcı dekoratif ortamlar veya ses yalıtımı sağlaması için kullanılır. Ortamlarınızın akustik gereksinimlerine yönelik ses absorbe edici, yansıtıcı ahşap panellere çizgisel slot açılması ve deliklendirme gibi şekiller verilebilir.

Arka yüzünde bulunan akustik kumaş ve yalıtım malzemelerinin desteği ile ses yastığı fonksiyonu gören doğal kaplamalı, cilalı ve lake boyalı, mdf-lam olarak uygulanabilmektedir. Ahşap akustik panel istediğiniz renge boyanabilir. Derzli, delikli(belirli aralıklarla deliklerin açılması) ve difüzör çeşitleri isteğe bağlı yapılmaktadır.

Sesin tümünü değil bir miktarını absorbe eder. Absorbe olan bu ses dalgalarının parçalanması ile doğru tarafa kaliteli biçimde sesin yansıması sağlanır. Bu durum küçük odalarda ve mekânlarda uygulanma olanağı sağlayarak ahşap akustik panel ürününü popüler hale getirmektedir.

 

 

AKUSTİK AHŞABIN SICAKLIĞI VE ZARAFETİ

 

 

Ahşap gibi belli malzemeler sıcaklık ve zarafet özelliği göstermektedir. Ahşaba has bu durum belirgin mimari değerlere sahip mekanlarda kurulum planlamak veya sadece kişiye mahsus olan dekoratif bir ortam oluşturmak ya da daha çok prestij kazandırmak söz konusu olduğunda biçilmez kaftandır.

 

Ahşap akustik panel tasarımları mimari düzenlemelerde akustik tedavi, estetiksel bir dokunuş ve işlevselliği amaçlamak için doğru bir tercihtir.

Akustik uzmanları iyi bilir ki iç tasarım ve uygulamalar için ahşap, ses absorpsiyonu sağlayıcı duvar ve tavan kaplamalarının en elverişli, en uygun, en iyi tasarımını temsil eder. Performans yeteneği sayesinde bazı projelerde beklentilerin üstüne çıkabilir.

 

Yani ahşap akustik panel, geleneksel dokuyu bozmadan delikli, oluklu ve oluklu yüzeylerin işlenme yöntemleriyle gelişmiş ileri teknoloji çözümleri ile projenizin en geniş şekilde özelleştirilmesini sağlar.

 

 

Ahşap Akustik Panel Çeşitleri

 

 

 • Derzli Ahşap Akustik Panel

Kapalı mekânlarda gürültüyü absorbe eden ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardımcı olan kaliteli ses duyumu gerçekleştiren ahşap panellerdir. Duvarlarda veya tavanlarda kullanılan modelleri vardır. MDF ve Mdf-Lam ahşap paneli kullanılarak üretilmektedir.

 • Delikli Ahşap Akustik Panel

Kapalı mekânlarda gürültüyü absorbe eden ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardımcı olan kaliteli ses duyumu gerçekleştiren ahşap panellerdir. Duvarlarda veya tavanlarda kullanılan modelleri vardır. MDF ve Mdf-Lam ahşap paneli kullanılarak üretilmektedir.

 • Difüzör Ahşap Akustik Panel

Ses dalgalarının dağınık yüzeylere çarparak saçılıp dağılmasını sağlayan akustik kaplama ürünleridir. Özel bir ahşap malzemeden üretilerek daha çok ses dalgalarının yansıdığı yüzeylere uygulanması ile eko, yankı gibi ses olaylarını engeller ve daha temiz sesler elde edilmesini sağlar.

 

Ahşap Akustik Panel Uygulanabilir Alanlar

 

 • Toplantı odaları
 • Konferans salonları
 • Ofisler
 • Kongre salonları
 • Telekonferans salonları
 • Parti ve düğün salonları
 • Organizasyon fuarları
 • Restoranlar
 • Doğal alan( mimari) kurulumlarında
 • Restorasyonlarda

 

 

(Her mimari bağlamda duvarlarda, tavanlarda ve asma tavanlarda en uygun kurulum çözümünü temsil eder.)

Oluşturduğumuz tüm sistemleri karakterize eden olağan teknik ve ticari yaklaşımdan sonra, akustik performans, malzemelerin mukavemeti ve dayanıklılığı, kurulum kolaylığı açısından Q Akustik olarak kalite standartlarını tamamıyla karşılayan bir dizi ürün belirledik ve tasarladık.

 

Paneller, modüller ve kareler gibi geniş ürün yelpazesi ile çeşitli renkte, dokuda seçim yapmanıza olanak sağlamaktayız. Tasarladığımız ürün yelpazemizin en yenisi ve gözdesi olan ahşap akustik panel artıkQ Akustik farkıyla hizmetinizdedir.