3D Akustik Duvar Paneli

 

3D akustik duvar paneli yankılanmayı minimalize edip sesi absorbe eden tasarım odaklı ürünlerdir.

 

3D Akustik Duvar Panelleri

 

  • Ses Yutması

İçindeki hava parçacıklarının mekanik gerilmesinden dolayı sesin bir kısmının dağılmasını sağlayan gözenekli malzemelerden yapılmış yüzeyleri içeren geleneksel ve en iyi bilinen yöntemdir.

  • Yüzey Alma Artışı

Serbest hava hacmi oranının kullanılmasının bir sonucudur. Oluklu bir yüzeyin düz bir konformasyonda (Bir molekülde molekülün kovalent yapısında değişiklik olmaksızın, tek bağlarda atomların dönüşüyle üç boyutlu düzenlenme) aynı yüzeyden daha fazla geniş ses alım alanı geliştirir. Böylece gelen sesin tutulması için daha fazla kapasiteye sahip olur. 3D Akustik Duvar Paneli tasarımların düzeni böyledir.

  • Difraksiyon ( Kırılım)

Daha kısa uzunluklarda ve çeşitli yönlerde çok sayıda alt dalgaya bölünen düzensiz bir yüzey üzerindeki akustik dalga fraksiyonlarına dayanır. Özellikle, bu yansıma çok karmaşık bir yüzeyde meydana gelirse, çok yönlü bir dalga üretilir. 3D akustik duvar paneli kırınım bileşeni, algılanan sese genlik ve uzamsallık kazandırarak sınırlı ortamlarda tipik duran dalgalarda önemli bir azalma sağlar, bu nedenle ses/müzikal kullanım için tasarlanmış ortamların özel tedavileri için özellikle uygundur.

Kısacası, 3D Akustik panel, yankılanma tedavisi konularına gerçekten yenilikçi bir yaklaşım sunarak, tasarımcılara ve montajcılara sadece yüksek performans üretme yeteneğine sahip değil, aynı zamanda işlenmiş ortamlar sunar.

 

3D AKUSTİK DUVAR PANELİ ÖZELLİKLERİ

 

  • Milimetre cinsinden biçim 600 x 600 x kalınlık 80( Kenar büküm yerleri arka yüzeye 3-5 cm dönmektedir)
  • Yapım aşamasında renk tablosu (istenilen)
  • Arka yüzeyi camtülü kaplı
  • Darbeye dayanıklı kumaş kaplamaları

Ortamların akustik iyileştirilmesinde kullanılan kumaş kaplı 3D akustik panel bütün duvarlarda ve tavanlarda kullanılabilir. Yüzeylere yapıştırma yöntemi ile uygulanmaktadır. Kenar derz görünümleri istenirse pahlı olarak imal edilebilir. Sesin absorbsiyonunun yanı sıra kumaş kaplı 3D akustik duvar paneli dekoratif bir sunum sunarak, beton veya alçı levha yüzeylerinde de rahatça uygulanabilen yapıtlardır.