Difüzör Ahşap Akustik Panel

DİFÜZÖR AHŞAP AKUSTİK (KIRINIM) PANELİ

 

 

Difüzör ahşap akustik panel nam-ı diğer kırınım paneller ahşap panellerin üç çeşidinden biridir. Diğer panellerden ayıran en spesifik özelliği ise alışılmış olan ses absorpsiyonu prensibine değil de akustik kırınım prensibine dayanarak yapılmasıdır.

Difüzör ahşap akustik paneler Akustik kırınım prensibi ses dalgalarının dağınık panel yüzeylerine çarparak kırılmasını sağlar. Kırılan dalgalar saçılarak dağılır böylelikle eko, yankı ve diğer istenmeyen ses olaylarını engeller ve daha duru, saf sesler elde edilir.

Ses dalgalarını bölerek ya da yansımalarının yönünü değiştirerek değil de genliğini ve uzamsallığını arttırarak etki eder.

Yani yatay( sağ ve sol) ve dikey( yukarı ve aşağı) düzlemde dağıtması ile elde edilir. Her iki düzlemde dağıtması daha homojen dağılmasına sebep olur. Bu da sesin daha zarif daha ince ve biçimli duyulmasını sağlar.

Difüzör ahşap akustik panel gelişigüzel olarak değil çok yönlü kuruluma sahiptir. Olağan akustik panellerin geliştirilmesi ile piyasanın en yenisi olarak hizmetinize sunulan difüzör ahşap akustik panel geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Akustik kırıcılar, akustik düzenlemeler ve müzikal ortamların frekans işlemleri için kullanılmaktadır. Tasarımsal ve yenilikçi özellik ile akustik panellerde de kullanılmaya başlanmıştır.

 

DİFÜZÖR AHŞAP  PANEL KULLANIM ALANLARI

 

 • Stüdyo
 • Müzik- Bateri Odası
 • Ofis
 • Reji
 • Toplantı Odası
 • Konferans- Telekonferans Salonu
 • Kongre Salonu
 • Parti ve düğün salonu
 • Organizasyon Fuarları
 • Restoranlar
 • Doğal( Mimari) Alan Kurulumları
 • Restorasyonlar

 

 

DİFÜZÖR AHŞAP AKUSTİK PANEL TEMEL BİLGİLER

 

 

Tamamen doğal olarak üretilmekte olan difüzör ahşap akustik panel MDF ve Mdf-Lam olan özel ahşap kullanılarak yapılmaktadır. Boyutları 55×55 veya 60×60 cm’dir. Kalınlığı kullanılacak ortama veya isteğe göre değişmektedir. İstenilen renkte ve modelde yapılmaktadır.

 

Düz reflektörlerle kıyasla, akustik difüzörler akustik odaklanmanın önlenmesinde etkilidir. Ses dalgaları düzlem reflektöründen geçtiğinde, ses enerjisini tümüyle aynı yönde yansıtır, yansıma yönü değişmez yani sabittir ve ses kaynağının konumuna bağlıdır.

Ses dalgası akustik difüzör yüzeyinin etkisiyle yansıtıldığında, ses enerjisi dağınık şekilde ve farklı yönlerde yansıyacak ve değişik faz farklılıklarına sahip olacaktır. Teknik şartnamesindeki kurallarına uygundur.

 

 

DİFÜZÖR AHŞAP AKUSTİK PANEL  ÖZELLİKLERİ

 

 

Teknik özelliğinden ötürü daha çok müzikal odalara uygunluk göstermektedir. Fakat tasarım yönü ile mekânlara estetik özelliği katacağından dekoratif olarak da kullanım sağlamaktadır.

Yani hem göze hitap etmekte hem de akustik görevi görmekte difüzör ahşap akustik panel diğer adı ile kırınım panelleri en iyisidir. Ses kalitesini ve ambiyansını en üst seviyeye çıkartmak için difüzör ahşap akustik panel diğer paneller ile birleştirilerek uygulanabilir.

 

Difüzör ahşap akustik panel, Paneller, modüller ve kareler gibi geniş ürün yelpazesi ile çeşitli renkte, dokuda seçim yapmanıza olanak sağlamaktayız. Tasarladığımız ürün yelpazemizin en yenisi ve gözdesi  Q Akustik olarak her zaman yanınızda ve hizmetinizdeyiz.