Masa Seperatörleri

Q Akustik Masa Seperatörü

 

Masa seperatörleri, ofis ve çağrı merkezleri gibi çalışanların yoğun olduğu ortamlarda ayrık veya bitişik masa düzenlerinde insan seslerinin önlenmesini sağlamaktır.

Tasarım yaklaşımı, çalışma alanlarında yeni organizasyonel kriterlerin bir sonucu olarak dağıtım çözümlerini ve mekânların yerleşimine farklılık sunmuştur. Hem dekoratif düzen hem de çalışma alanındaki karmaşaya çözüm üreterek huzur ve dekorasyon sağlanmaktadır.

 

Her iki yüzeyi kumaş kaplı akustik masa seperatörü, çalışanların notlarını asmasına da olanak sağlamaktadır. Bu açıdan, akustik konfor özellikle önem kazanmakta ve yeni teknik çözümler için geniş bir talep yaratmakta, karmaşayı önleyerek kişiye özel çalışma alanı taleplerine yeterince cevap verebilmektedir.

 

Bütün bunlar, çalışma ortamlarında geçirilen süreyi ve sonuç olarak bireysel açıdan yeterli otonom ve akustik korumanın ne denli önemli olduğunu göstermektedir.

 

Sağladığı Akustik Konfor

 

Ofislerdeki akustik iyileştirmeye yönelik teknik müdahaleler, aşağıdaki koşulları destekleyen bir ses alanı yaratmayı amaçlamaktadır:

 

  • Ofiste fiziksel olarak bulunan kişilerin diğer insanlarla ve telefon muhataplarıyla sözlü iletişimin anlaşılabilirliğini kolaylaştırmayı,
  • Bireysel bir konsept etkinliği ile gerekli konsantrasyonu ve soyutlamayı,
  • Çalışma esnasında ufak bir duraklama ihtiyacında kayda değer bir rahatlama ve zihinsel ayrılma durumunu.

 

Akustik konfor açısından yeterli şekilde tasarlanmış bir alan sunan masa seperatörü, günlük yaşamın, üretkenlik ve yapılan işin kalitesini önemli ölçüde artıran, aynı zamanda psikofizik koşullara da olumlu yansımalar üretebilmektedir.

 

Tüm akustik ürünlerde uygulanan akustik temalarına yönelik olağan özel yaklaşıma göre geliştirilen masa seperatörleri iş istasyonlarının akustik bölümlendirilmesi için gerçek bir operasyonel araç olacak şekilde tasarlanmıştır.

 

İki ses yalıtımlı ve ses emici modda akustik olarak çalışan Q Akustik masa seperatörleri, çeşitli iş istasyonları arasında sesin yayılmasına bir kalkan oluşturur ve aynı zamanda yankılanmayı azaltır. İkinci nesil akustik ayırıcılara aittir ve olası akustik yansımayı sınırlamak için sert bir malzeme diyaframı içermemektedir.

 

Panellerin ses yalıtımı performansı, dahili akustik yalıtımın yoğunluğunun, akustik yansıma oluşturulacağı maksimum kritik eşiğe kadar yükseltilmesiyle elde edilir. Masa seperatörü çalışma alanları arasında yeterli bir ekranlama etkisi sağlarken, yüzeylerin yüksek ses emme değerine ulaşılmasına izin vererek, kalibre edilmiş akustik geçirgenlik seviyesi sunmaktadır.

 

 

Masa Seperatörü Özellikleri

 

  • Kolay Uygulanabilirlik
  • Nem Dayanımı
  • Temizlenebilir Yüzey
  • Yüksek Akustik Performans
  • Yangın Dayanımı

 

 

Ürün Açıklaması

 

Ana Malzeme: 95 kg/m3 yoğunlukta akustik camyünü levha.

Ebatlar: 600 × 600 mm, 600 × 1200 mm, 600 × 1800 mm, 600 × 2400 mm, 600 × 2700 mm,600 × 3000 mm, 1200 × 1200 mm, 1200 × 1800 mm, 1200 × 2400 mm, 1200 × 2700 mm, 1200 x 3000 mm

Kalınlık: 20-40 mm

Kenar Detayı: Alüminyum Çerçeveli.

Akustik Performans: NRC değeri 0.95 – 1.00 aralığındadır.

Yangın Dayanımı: TS EN 13501-1+A1:2013standardına göre A2 s1 d0 sınıfı.

Uygulama Şekli: Vidalama yöntemi.